Munkavégzés a tanulmányok alatt képzési területi bontásban

Az egyes képzési területek esetében a felsőfokú tanulmányok alatti munkaerő-piaci bekapcsolódás mintázatai eltérően alakulnak. Jelentős az abszolutóriumszerzéskor foglalkoztatottak aránya a pedagógiai és a közigazgatási képzési területeken (65, illetve 62 százalék). Művészeti vagy természettudományi képzésben ez az átlagosnál jóval ritkábban fordul elő (22, illetve 17 százalék). A szakmai munkavégzésre leginkább az informatikai, pedagógusképzési és művészeti képzési területek hallgatóinak nyílik lehetősége a felsőfokú tanulmányok során (70 százalék körüli gyakorisággal). Nem szakterülethez kötődő munkát az átlagosnál gyakrabban végeznek hallgatóként az agrár, a társadalom- és a sporttudományi képzési területeken tanulók.

Forrás: Frissdiplomások 2015