Tíz éve népszerűsítik az MTMI-pályát
A város, a Debreceni Egyetem, az Agóra és az NI Hungary Kft. közösen ünnepelte a vállalat tíz éves Mentor Programját csütörtökön. A rendezvényen az oktatók felelősségéről beszélt az egyetem műszaki innovációért és képzésfejlesztésért felelős rektorhelyettese, Ailer Piroska.
Várják a jövő informatikushallgatóit
Az informatika iránt érdeklődő középiskolásoknak indít térítésmentes szakköröket a Debreceni Egyetem Informatikai Kara. A különböző témájú foglalkozásokon a pályaválasztás előtt álló fiatalok megismerkedhetnek az informatika tudományának alapjaival.
Kínai kapcsolat
Együttműködést igazoló plakettet kapott a Kínai (Fujian) - Magyar Gazdasági és Kereskedelmi Konferencián a Debreceni Egyetem. A tábla szerint a DE a Fujian Chuanzheng Communications College kínai intézménnyel működik együtt.
Szolnoki delegáció az egyetemen
Gazdaságfejlesztési, valamint oktatási és kutatási együttműködési lehetőségekről egyeztetett Szilvássy Zoltán rektor és Szabó István. Szolnok alpolgármesterét a megyeszékhely testvérvárosainak képviselői kísérték a Debreceni Egyetemre.
Az atomspektroszkópia aktualitásairól
Az elemanalitika legújabb kutatási eredményeit, a legkorszerűbb műszereket és technológiákat ismerhették meg az érdeklődő szakemberek a Természettudományi és Technológiai Kar Szervetlen és Analitikai Kémiai Tanszék csütörtöki szakmai napján a Debreceni Egyetemen.
Tanévkezdés a köznevelésben a DE-n
A Debreceni Egyetem bölcsődéjében, óvodáiban és iskoláiban több mint háromezren kezdték el az új tanévet szeptember 2-án. A diákokat sok helyen megújult környezet várta, a nyáron ugyanis jelentős felújításokat végeztek az intézményekben.
27 aug
Élen a pótfelvételiben is!
Összesen 607 hallgató nyert felvételt a pótfelvételi eljárásban a Debreceni Egyetemre. Az intézmény ezzel az eredménnyel a legnépszerűbb hazai felsőoktatási intézmény lett a jelentkezők körében. A legtöbben a Gazdaságtudományi Karra jutottak be.
26 aug
Rektori interjú a Kossuth Rádióban
Az Egy övezet, egy út kínai kezdeményezéshez és a Via Carpatia logisztikai útvonalhoz kapcsolódó egyetemi gazdaságfejlesztési tevékenységről beszélt Szilvássy Zoltán, a Debreceni Egyetem rektora a Vasárnapi Újság című műsorban.
09 aug
Új lehetőségek az analitikában
A legkorszerűbb laboratóriumi eszközöket és módszereket ismerhetik meg a Debreceni Egyetem mérnök hallgatói a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar, valamint a Wessling Hungary Kft. új együttműködése révén.
29 júl
14 kollégium várja a gólyákat
Elindult a kolivadászat: a Debreceni Egyetem elsőéves hallgatói már jelentkezhetnek az intézmény négy városban található kollégiumaiba. Az egyetem 1460 férőhelyet tart fent a gólyák részére, akik augusztus 9-ig pályázhatnak a kollégiumi férőhelyekre.