Online nyílt nap középiskolásoknak
A vírushelyzet miatt ebben az évben online rendezi meg hagyományos beiskolázási nyílt napját a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara. Az interaktív fórumon részt vevő diákok a képzéseket képviselő oktatóknak tehetik majd fel a kérdéseiket.
A zene itt kezdődik
Több mint kétszáz hallgató, folyamatosan növekvő diáklétszám, nagy hangszerválaszték, magasan képzett oktatói gárda, jó karrierlehetőség és családias légkör várja a leendő hallgatókat a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán.
A „zászlóshajó” a jogászképzés
A Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának dékánja szerint képzéseik elsősorban azért sikeresek, mert a hallgatók kis csoportokban, a régió meghatározó igazságszolgáltatási és közigazgatási szerveinél sokéves gyakorlattal rendelkező szakemberektől sajátíthatják el az ismereteket.
Minőségi képzés, hasznos tudás
Jó elhelyezkedési lehetőségeket, magas szintű gyakorlati ismeretszerzést, kiváló hallgatói közösségi életet, önálló gondolkodásra és problémamegoldásra nevelést kínál képzésein a Debreceni Egyetem Népegészségügyi Kara.
Érdekegyeztetés a gazdaságfejlesztésért
A kamarákkal és iparági szövetségekkel folytatott érdekegyeztetésről, valamint a felsőoktatás és az ipar kapcsolatának szorosabbra fűzéséről is beszélt György László, az ITM államtitkára a Debreceni Egyetem hallgatóinak a Mérnöki és Üzletfejlesztési Innovációs Intézet vendégelőadójaként.
TTK: korszerű tudás, piacképes diploma
Magas szintű természettudományi, a legkorszerűbb technológiákat alkalmazó mérnöki képzésekkel és népszerű tanárszakokkal várja leendő hallgatóit a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara.
Hallgatói Innovációs Ötletpályázat
Akár 6 millió forint támogatást is kaphatnak a hallgatói csapatok prototípus-fejlesztésre és innovatív ötleteik piaci validálására a Debreceni Egyetemtől az egyetemi proof of concept program keretében. December 15-ig várják a projektjavaslatokat.
Biztos belépő a munkaerőpiacra
A Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kara vezető szerepet tölt be a régió pedagógusképzésében. Szeptembertől szociál-, óvoda- és gyógypedagógia, valamint csecsemő- és kisgyermeknevelő, továbbá romológia szakon várja a hallgatókat a hajdúböszörményi intézmény.
Sikeres volt az online DExpo
Több mint 7600-an tekintették meg a Debreceni Egyetem beiskolázási rendezvényének videóit az elmúlt héten. A DExpót idén a járványveszély miatt rendhagyó módon, online formában rendezték meg november 23-a és 27-e között.
Orvosképzés az élvonalban
A Debreceni Egyetem általános orvos képzése a hazai és a nemzetközi rangsorokban is rendszeresen előkelő helyen szerepel. Az Általános Orvostudományi Karon nagy hangsúlyt fektetnek a gyakorlati oktatásra, a tehetséggondozásra és a társadalmi felelősségvállalásra is.