11 jan
Érdekel a jog, de még nem döntöttél?
Online nyílt napot tart a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara január 13-án, melynek keretében egyebek mellett ismertetik a felvételi követelményeket, valamint bemutatják a karon elérhető képzési kínálatot.
11 jan
Toboroz az Egészségügyi Kar
Az online térben mutatja be képzéseit a felvételi előtt álló középiskolásoknak a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara. A nyílt napon virtuális sétát tartanak a karon, valamint a leggyakrabban felmerülő kérdésekre is választ kaphatnak az érdeklődők.
Jelentkezz iDE – vár a Debreceni Egyetem!
Megjelent az online Általános Felvételi Tájékoztató, amiben a Debreceni Egyetemen szeptemberben induló új, angol nyelvű alkalmazott matematikus mesterszak is szerepel. Emellett a DE széleskörű kínálatáról találhatók benne további részletek.
Viszlát 2020! Helló 2021!
Rekordszámú sajtómegjelenése volt az országos és a helyi médiában idén a Debreceni Egyetemnek. A szerkesztőségektől érkező megkeresések többsége a koronavírus járvány és a távolléti oktatás iránt érdeklődött.
2020 a Debreceni Egyetemen
Távoktatás, különleges évzáró, elmaradt yoUDay, online rendezvények, átalakuló betegellátás – a Debreceni Egyetem 2020-as évét is jelentősen átírta a koronavírus-járvány. Visszatekintőnkben az idei év intézményi szempontból legfontosabb történéseit foglaltuk össze.
MinDEn a számok tükrében 2020
Több mint 30 oldalon mutatja be a Debreceni Egyetem idén elért eredményeit, legfontosabb oktatási, kutatási és gazdálkodási paramétereit a most megjelent MinDEn a számok tükrében a Debreceni Egyetemről című kiadvány, amely online elérhető az unideb.hu Kiadványtárában.
Egészségipari kutatások a jobb életért
Biokompatibilis gyógyszerhordozók és egészségvédő probiotikus készítmények fejlesztésén dolgoznak a Debreceni Egyetemen szakemberei a Komplex Egészségipari Multidiszciplináris Kompetencia Központban, melynek kialakítására mintegy 3 milliárd forintot nyert az intézmény vállalati partnereivel.
Megjelent az új Egyetemi Élet
Jól halad a Debreceni Egyetem Innovációs Központjának építése. A karantén, illetve a sérülések ellenére is szép eredményeket ért el a DEAC férfi kosárlabda csapata. Egyebek mellett ezekről lehet olvasni az egyetemi újság friss számában.
A „zászlóshajó” a jogászképzés
A Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának dékánja szerint képzéseik elsősorban azért sikeresek, mert a hallgatók kis csoportokban, a régió meghatározó igazságszolgáltatási és közigazgatási szerveinél sokéves gyakorlattal rendelkező szakemberektől sajátíthatják el az ismereteket.