Fókuszban az egészségturizmus
A Debreceni Egyetem egészségiparban kifejtett tevékenységéről tartott előadást Szilvássy Zoltán rektor csütörtökön az Új utak a kézműiparban és a turizmusban 2016 című nemzetközi konferencián.
SET - sport, életmód, terápia
Átadták a Debreceni Egyetem Sportdiagnosztikai, Életmód és Terápiás (SET) Központját a Nagyerdei Stadionban.
Modern autóipari ismereteket tanulhatnak
Szoftverfejlesztés multinacionális vállalatoknál – Autóipari fejlesztések címmel indít új szabadon választható tárgyat a Bosch a Debreceni Egyetemen.
31 aug
Ipari igényekre hangolva
A Természettudományi és Technológiai Kar két szakján is indul duális képzés. A cégek kedden kötöttek szerződést a hallgatókkal.
19 aug
Működő tudástranszfer az agráriumban
Különdíjjal ismerték el a Debreceni Egyetem Karcagi Kutatóintézet gyakorlatban jól hasznosítható tudományos munkáját a Farmer Expo megnyitóján.
16 aug
Tanévkezdés a Debreceni Egyetemen
Neptun kód, DEKa-kártya, gólyatábor, beiratkozás, tantárgyfelvétel, tanévnyitó – számtalan teendő vár tanévkezdésig az egyetem első éves hallgatóira.
15 aug
Kutatólaborban vakációznak
Vért és agyszöveti mintákat is analizálhatnak a Sántha Kálmán Szakkollégium nyári táborába érkezett középiskolás fiatalok a Debreceni Egyetemen.
27 júl
Felvételi: országosan a második (VIDEÓVAL)
A Debreceni Egyetemre 6278 diák jutott be, ezzel második az országos rangsorban. Az orvos- és egészségtudományi képzési terület továbbra is favorit.
27 júl
A közmédiában a kancellári rendszerről
A Debreceni Egyetemen jelentős előrelépés volt a kancellári rendszer bevezetése – hangsúlyozta Szilvássy Zoltán rektor az M1 műsorában.