24 már
Ipari problémákat oldottak meg
Több mint ötven vállalat tevékenységét támogatta a legkorszerűbb alkalmazott matematikai és informatikai módszerekkel a HU-MATHS-IN hálózat szolgáltató központja. A most befejeződött projektben a Debreceni Egyetem kutatói is aktívan közreműködtek.
23 már
A NeurotechEU kérdései
Az idegtudományok előtt álló problémák megoldásához keres partnereket a NeurotechEU projekt. Az új ipari megoldások és technológiák kifejlesztésében érdekelt kutatók és cégek kérdőív kitöltésével vehetik fel a kapcsolatot a projekt munkatársaival.
19 már
Idén is a legjobbak között a DE
Az előző évi eredményeket, valamint az országos átlagot is meghaladta az általános felvételi eljárás eddigi adatai alapján a jelentkezések száma a Debreceni Egyetemen. A legnépszerűbbek idén is a gazdaságtudományok meghirdetett szakjai, és a bölcsésztudományi képzéseket is sokan megjelölték.
11 már
Online szakkörök az Informatikai Karon
Az informatika iránt érdeklődő középiskolásokat várja a tavaszi félévben induló online szakköreire a Debreceni Egyetem Informatikai Kara. A leendő hallgatók az egyszerű algoritmusoktól a különböző elektronikai eszközökig a programozás számos területével megIsmerkedhetnek az ingyenes képzésen.
17 feb
Sikeres gépészképzés a MK-n
Ebben a félévben is meghirdette a CAM rendszerek megismerésére irányuló, gyakorlatorientált tantárgyát a tavalyi sikeres, első kurzus után a Debreceni Egyetem Műszaki Kara és a Manz Hungary Kft.
10 feb
Online érettségifelkészítők a TTK-n
Idén az egyetemi e-learning rendszeren keresztül tartja az emelt szintű érettségire felkészítő képzéseit biológiából, fizikából, földrajzból, kémiából és matematikából a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. A foglalkozások ingyenesek.
09 feb
Felvételi 2021: közeledik a határidő
Már csak néhány napig adhatják be jelentkezésüket azok, akik valamelyik hazai felsőoktatási intézményben szeretnék folytatni a tanulmányaikat. A Debreceni Egyetem az ország legnagyobb képzési kínálatával várja a felvételizőket.
09 feb
Együttműködési megállapodást kötöttek
Az oktatás és kutatás mellett a nagy pontosságú VHM szerszámgyártás és a nanotechnológiás szerszám-bevonatolás területén megvalósuló közös fejlesztési tevékenységre is kiterjed az a megállapodás, amelyet a MIKRON cégcsoport és a Debreceni Egyetem képviselői írtak alá hétfőn.
02 feb
Online nyílt nap az Informatikai Karon
Interaktív rendezvényt tart az informatika iránt érdeklődő felvételizőknek a Debreceni Egyetem Informatikai Kara. Az IK képzési és kutatási kínálata mellett a kar közösségi életéről, valamint az elérhető ösztöndíjakról és mobilitási programokról is tájékoztatják a középiskolásokat.
01 feb
MÉK: az alapszaktól a doktoriig
Online nyílt napot és felvételi tájékoztatót tart a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar február 1-jén, hétfőn délután öt órától. Az agrárium iránt érdeklődő középiskolások és szüleik virtuális látogatást tehetnek a Debreceni Egyetem Böszörményi úti campusán.