28 júl
Egy rendkívüli tanév eredményei
Kiváló eredménnyel zárta a tanévet a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnázium és Általános Iskolája, amely a rendhagyó időszakban is megőrizte pozícióit az oktatási intézmények országos rangsorában. Idén is jelentős volt a túljelentkezés az egyetem gimnáziumában és általános iskoláiban.
24 júl
Élvonalban a Debreceni Egyetem
Az általános felvételi eljárást követően összesen 6127 elsőéves kezdi meg felsőoktatási tanulmányait szeptembertől a Debreceni Egyetem magyar nyelvű képzésein. Az ebben a naptári évben felvételt nyert hallgatók száma a pótfelvételivel és a határon túli felvételivel együtt több mint 9 ezer lehet.
13 júl
Új lehetőségek a genomikában
Egyszerre akár 10 teljes emberi genomot lehet költséghatékonyan feltérképezni azzal az új, nagy kapacitású DNS-szekvenáló készülékkel, melyet az elmúlt hetekben állítottak üzembe a Debreceni Egyetem Genomi Medicina és Bioinformatikai Szolgáltató Laboratóriumában.
06 júl
Közösen a haza szolgálatában
Az intézmények közötti szakmai kapcsolattartásról és az együttműködés gyakorlati megvalósításáról állapodott meg a Debreceni Egyetem és a Katonai Nemzetbiztonsági Szolgálat. Az együttműködést Pintér Ákos rektorhelyettes és Béres János főigazgató írta alá július 1-jén.
02 júl
Nyári tábor a jövő kutatóinak
Augusztusban tartja tudományos táborát a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. A középiskolások egy hét alatt megismerhetik a kar hat intézetének képzési és kutatási kínálatát, illetve betekintést nyerhetnek a kutatók mindennapi munkájába.
Utánpótlás a feldolgozóiparban
Együttműködési megállapodást írt alá a Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Középiskolája és Kollégiuma valamint a Globus Konzervipari Zrt. A megállapodás az öt éves élelmiszer-ellenőrzési technikusi képzés gyakorlati oktatását támogatja.
Új együttműködésekről egyeztettek
A legkorszerűbb építészeti technológiákról, valamint az egészségipar és orvostudomány területén tervezett együttműködésről tárgyalt Szilvássy Zoltán rektor csütörtökön. A megbeszélésen a koronavírus elleni vakcináról is szó volt.
Pénzpiaci szakembereket képeznek
Jogi szakokleveles pénzpiaci szakember képzést indít Budapesten a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara. Az oktatók a Magyar Nemzeti Bank munkatársai, jogász és közgazdász hitelintézeti felsővezetők, valamint pénzügyi szakemberek lesznek.
Innovációval a járvány ellen
A koronavírus-járvánnyal szembeni védekezéssel kapcsolatos kutatások és fejlesztések aktuális helyzetéről tartott online tudományos konferenciát az Innovációs és Technológiai Minisztérium. A tanácskozáson Szilvássy Zoltán rektor ismertette a Debreceni Egyetemen folyó fejlesztéseket.
Közös cél a nemzeti vakcinagyártás beindítása
A korszerű magyar oltóanyaggyártás létrehozásának elősegítéséről állapodott meg a Debreceni Egyetem és a Nemzeti Népegészségügyi Központ az Emberi Erőforrások Minisztériumának támogatásával. A szerződést pénteken írták alá a minisztériumban.