Egyetemi képzés Nyírbátorban is
Nyírbátor Közösségi Felsőoktatási Képzési Központ néven alakult új felsőoktatási képzőhely a térségben. Az intézményben a jövőben a Debreceni Egyetem agrár-, valamint gazdaságtudományi karának képzései is elérhetők lesznek – jelentették be a pénteki tanévnyitó ünnepségen.
A jövő egyetemistáit keresik
Bár még meg sem kezdődött a szorgalmi időszak, az intézmény már elkezdte a következő tanév beiskolázási kampányát. Első állomásként csütörtökön a hajdúnánási Kőrösi Csoma Sándor Református Gimnázium diákjai ismerkedhettek a Debreceni Egyetem nyújtotta lehetőségekkel.
A pótfelvételin is az élen a DE
A Debreceni Egyetem volt a pótfelvételi eljárásban a legnépszerűbb felsőoktatási intézmény az országban. Közel ezren adták be jelentkezésüket, közülük a DE több mint hatszáz hallgatót vett fel az eljárásban. A legtöbb elsőéves a gazdaságtudományi képzéseken kezdheti meg tanulmányait szeptembertől.
27 aug
Mentortábor az egyetemi campuson
Tanítsunk Magyarországért tábort szervezett a Debreceni Egyetem Tanárképzési Központja. A programban részt vevő gyerekek az őket segítő egyetemista mentorok mellett a Debreceni Egyetemmel és a Böszörményi úti campusszal is megismerkedhettek.
26 aug
Fókuszban a szolgáltató szektor
A helyi multinacionális vállalatokról, a céges munkakörnyezetről kaphattak átfogó képet a Debreceni Egyetem és a Debrecen BSC Kerekasztal által szervezett workshopon a középiskolai pedagógusok. A megszerzett tudás átadásával hozzájárulhatnak a diákok, hallgatók térségben maradásához.
25 aug
Elkezdődött az ifjú kutatók tábora
Fokozott óvintézkedések mellett szervezte meg nyári táborát a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. A megelőzés mellett a koronavírus-járványhoz kapcsolódó kutatási témák révén is foglalkoznak a megbetegedéssel a leendő természettudományi szakemberek a héten.
25 aug
Innováció az algatenyésztésben
Steril mikroalga biomassza létrehozására alkalmas zárt rendszerű fotofermentációs berendezés kifejlesztésére hozott létre konzorciumot a Debreceni Egyetem ipari partnereivel, a Zolend Kft-vel és az Albitech Kft-vel.
24 aug
Új szakok kerültek a szakjegyzékbe
A Debreceni Egyetem által kidolgozott új szakok kerültek a felsőoktatási képzéseket tartalmazó kormányrendeletbe, amely a napokban jelent meg a Magyar Közlönyben.
17 aug
Pótfelvételin a legnépszerűbb a DE
Az idei felsőoktatási pótfelvételi eljárásban összesen 884-en adták be 986 képzésre a jelentkezésüket a Debreceni Egyetemen, ezzel a hazai egyetemek közül a DE volt a legnépszerűbb. Az intézmény augusztus végén közli majd azt, hogy hány jelentkezőt vettek fel.
14 aug
Segítenek és karriert építenek
Az emberekkel való bánásmódot, a segítés, gondoskodás képességét sajátíthatják el a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karának szociális munkás duális képzésén tanuló hallgatók. A szakmai tudás mellett karrierlehetőséget is kínálnak nekik a gyakorlati képzéseknek helyt adó partnerintézmények.