16 okt
Orosz partner a műszaki képzésben
Oroszország vezető műszaki felsőoktatási intézményével, a Tomszki Műszaki Egyetemmel kötött megállapodást a Debreceni Egyetem – a járványveszély miatt rendkívüli videokonferencia keretében. Az oktatási és kutatási együttműködés a kutatás-fejlesztés és a közös publikálás területére is kiterjed.
15 okt
Amikor a munkádnak értelme van - civil szervezetek szerepe a társadalomban - Kiss Ábel Lukács előadása
Kiss Ábel Lukács, a Dorkász Szolgálat igazgatója előadásában a civil szervezetekről, munkájukról beszélt.
07 okt
Egyedülálló távoktatás a MÉK-en
Az országban elsőként, távoktatás formában indít MSc-képzést a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara. Az állattenyésztő mérnöki szakon 2021. februárjában kezdődik meg az oktatás. Angol nyelven 2022-ben indul a képzés a tervek szerint.
06 okt
EPAM-terem az Informatikai Karon
Meghatározó mérföldkőhöz érkezett az egyetem és az informatikai cég többéves együttműködése. Az EPAM támogatásával korszerű számítógéptermet alakítottak ki a Debreceni Egyetem Informatikai Karának megújult tetőterében.
01 okt
Online formában az informatikáról
Webinárium formájában tartotta meg a Lányok Napját a Debreceni Egyetem Informatikai Kara a vírusveszély miatt. Mintegy félszáz általános és középiskolás lány ismerkedett meg csütörtökön az informatika legújabb trendjeivel és a szakmában rejlő karrierlehetőségekkel.
Kihelyezett tanszéket avatott az EK
A Debreceni Egyetem Egészségügyi Kar Társadalmi Integrációs és Innovációs Kihelyezett Tanszéke a hátrányos helyzetben lévő társadalmi csoportok elfogadását, felzárkózását is segítheti Tomajmonostorán.
Lányok Napja idén online
A Debreceni Egyetem Informatikai Kara ebben az évben is csatlakozik a közép- és általános iskolás lányokat célzó nemzetközi kezdeményezéshez. A fiatalok szórakoztató és érdekes online foglalkozásokon keresztül ismerhetik meg az informatikusok világát, a terület karrierlehetőségeit.
Közösen az együttműködésért
„A KKV-k és start-upok jelen kihívásai az üzleti folyamatokban” címmel rendezett szakmai tanácskozást az Open Innovation Hungary és a Debreceni Egyetem (DE) Műszaki Kara csütörtökön a thyssenkrupp Components Technology Hungary Kft. debreceni telephelyén.
Hogyan teheted barátoddá a stresszt? - Berényi András előadása
Berényi András klinikai és addiktológiai szakpszichológus előadása a HKSzK Hallgatói Karrierközpont Karrierablak újra című előadás-sorozata keretében
MI: a jövő technológiája
A Debreceni Egyetemen hozzák létre a Nemzeti Adatvagyon Ügynökség adatelemző központját, és növelik az intézményben működő szuperszámítógép kapacitását – jelentette be Palkovics László innováció és technológiai miniszter, aki a Mesterséges Intelligencia Stratégiát ismertette az egyetemen.