Lehetőségek a gyakornoki képzésben
A gyakornoki képzés tapasztalatait vitatták meg az oktatók és a cégek képviselői, a hallgatók pedig a gyakorlati lehetőségekről tájékozódhattak kedden a Debreceni Egyetem Böszörményi úti campusán. A Gyakornoki Fórumon mintegy 50 cég képviselői vettek részt.
Kémiából jeles: Irinyi-döntő a TTK-n
A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara adott otthont a hétvégén az 51. Irinyi János Országos Középiskolai Kémiaverseny döntőjének. Több mint 200 diák mérte össze tudását szóban, írásban és a laboratóriumban.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Ünnepi szenátusi ülés, tudományos tanácskozások, innovatív fejlesztések, adatvédelmi fórum a Tankcsapdával – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított márciusban is a Díszudvar magazin.
Fiatal kémikusok szimpóziuma
A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara ad otthont a Fiatal Kémikusok Fóruma első szimpóziumának. A háromnapos tanácskozáson a DE TTK Kémiai Intézetének szakemberei is bemutatják kutatásaikat.
Még többen DEbrecenben!
Továbbra is az ország második legnépszerűbb felsőoktatási intézménye a Debreceni Egyetem - a tavalyi eredményeket túlszárnyalva, csaknem tízezren jelentkeztek első helyen a 2019 szeptemberében induló képzésekre. Legtöbben idén is a Gazdaságtudományi Kart választották.
27 már
Új labor a villamosmérnököknek
Ipari körülmények között gyakorolhatják az elektrosztatikus kisülésektől védett területen végzett munkát a Debreceni Egyetem villamosmérnök-hallgatói a Fizikai Intézet új laborjában. Az ESD-védelemmel ellátott munkaállomásokat szerdán adták át.
25 már
KKV-k a műszaki képzésben
Egy járműipari és egy villamosenergetikai vállalkozással kötött stratégiai együttműködési megállapodást a Debreceni Egyetem. Az INFOWARE Zrt., valamint a TRIGON Electronica Fejlesztő és Szolgáltató Kft. vezetői szeptembertől az egyetemi oktatásba is bekapcsolódnak.
22 már
Megkezdődtek a MÜZLI kurzusai
A kockázatvállalás és eltökéltség hasznáról, valamint az iparvállalatok piaci sikereinek kulcselemeiről is hallhattak a Debreceni Egyetem hallgatói a Mérnöki és Üzletfejlesztési Innovációs Intézet (MÜZLI) első óráin.
20 már
Értelem és érzelem a kutatásban
A tudomány világát befolyásoló emberi tényezőkre és a karrierépítés során felmerülő mentális csapdákra fókuszált a Richter Tudós Klub idei rendezvénye a Debreceni Egyetemen. A magyar gyógyszeripari óriás vezetői gyárlátogatásra is meghívták a debreceni hallgatókat.