Milliárdok a műszaki képzés fejlesztésére
Csaknem 20 milliárd forinttal támogatja a kormány a Debreceni Egyem műszaki képzéseinek fejlesztését. A tervek szerint 2020 szeptemberében már elindulhat a járműmérnöki képzés, amelynek repülőmérnöki szakiránya is lesz.
Közös úton a fejlődésért
A kínai diákok számának növeléséről, oktatásról, kutatásról és gazdaságfejlesztésről kötött stratégiai együttműködési megállapodást a Debreceni Egyetem és a kínai érdekeltségű Morgan Star Group. A DE első hazai felsőoktatási intézményként csatlakozott a kínai Egy övezet, egy út kezdeményezéshez.
29 máj
Paks II. Akadémia az egyetemen
Atomerőművi üzemeltetési szakmérnök szakirányú továbbképzési szak indul szeptembertől a Debreceni Egyetemen. A tananyag kidolgozásában az intézmény szakemberei is részt vettek. A képzés indításáról szerdán írtak alá együttműködési megállapodást a felek.
27 máj
A járműipar jövőjéről tanácskoztak
A Debreceni Egyetem az ipari partnerekkel a kutatás-harmonizáció alapjain működik együtt, miközben a várossal is szoros kapcsolatot tart az iparfejlesztési elképzelések megvalósításában. Ezt a sajátos struktúrát emelte ki köszöntőjében Szilvássy Zoltán rektor a Debrecen Drive járműipari fórumán.
08 máj
Debrecen Drive – minden, ami gurul
A Debreceni Egyetem járműiparhoz kapcsolódó képzéseit és kutatásfejlesztési tevékenységét is megismerhetik az érdeklődők Debrecen új járműipari seregszemléjén. A Debrecen Drive május 25-én és 26-án várja a látogatókat a Nagyerdei Stadionban és környékén.
07 máj
A jövő munkahelye 4.0 - A Continental Powertrain Hungary Kft. Debrecenben, Makray Réka előadása
A Karrieriskola című előadás-sorozat utolsó alkalmán Makray Réka, a Continental Powertrain Hungary Kft. humán kapcsolatok igazgatója adott elő.
MÜZLI – profiktól, első kézből
Ipari rendszerek digitalizációjáról, vállalati és startup ökoszisztémák stratégiai, jogi döntéseiről is szó lesz a Műszaki és Üzletfejlesztési Innovációs Intézet következő előadásain. Április 25-én a GE Magyarország és a CHSH Dezső&Partners Ügyvédi Iroda vezetőitől tanulhatnak a DE hallgatói.
Lehetőségek a gyakornoki képzésben
A gyakornoki képzés tapasztalatait vitatták meg az oktatók és a cégek képviselői, a hallgatók pedig a gyakorlati lehetőségekről tájékozódhattak kedden a Debreceni Egyetem Böszörményi úti campusán. A Gyakornoki Fórumon mintegy 50 cég képviselői vettek részt.