Természettudományos toborzás
iTT Kutathatsz – ezzel a címmel tartott természettudományos és mérnöki fesztivált leendő hallgatóinak a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. Több száz diák vett részt a rendezvényen.
A jövő megoldásai
A Debreceni Egyetem hosszútávú energetikai stratégiáját és a pályázati források elérését segítő együttműködési megállapodást írtak alá az Innova Észak-Alföld Regionális Innovációs Ügynökség információs napján.
DExpo – mindent egy helyen az egyetemről
Csaknem 5000 érdeklődő középiskolást várnak a szervezők a Debreceni Egyetem teljes kínálatát bemutató kétnapos beiskolázási programra november 23-24-én.
Népszerűek az egyetem gyakorlói
Rendhagyó tanórák, laborlátogatás, interaktív foglalkozások, traktorozás és foci – a diákok főként ezekre a programokra, a szülők pedig az átfogó felvételi tájékoztatókra voltak kíváncsiak a Debreceni Egyetem gyakorlóiskoláinak nyílt napjain.
Igazgatók és osztályfőnökök fóruma
A köznevelés aktuális kérdéseiről, a tanárok továbbképzéséről és a felsőoktatás stratégiai területeiről is beszélt Palkovics László államtitkár a Középiskolai Igazgatók és Osztályfőnökök Fórumán a Debreceni Egyetemen.
Rektori interjú a Naplóban
Biotechnológiai fejlesztésekről, egészségipari beruházásokról, valamint a Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központról is beszélt Szilvássy Zoltán rektor a Hajdú-bihari Naplónak adott interjúban.
DExpo 2016 - kínálat középiskolásoknak
Nyílt napokon tudhatják meg a leendő egyetemisták november 23-án és 24-én, hogy milyen lehetőségek várják őket, ha a Debreceni Egyetemet választják.
Képzéssel a szállítmányozás biztonságáért
A piaci szereplők igényeit beépítve, a Debreceni Egyetem Műszaki Kara az országban elsőként indít szállítmányozás-biztonsági szakmérnök és szakember képzéseket.
Én is iDE jártam!
A nanotechnológus, a költő és a hős - közös bennük, hogy a Debreceni Egyetemen szereztek diplomát! Milyenek voltak a diákévek, mit adott számukra a debreceni universitas, mi a sikerük titka? Erről mesélnek egykori hallgatóink.
Informatika ipari igények szerint
A hallgatók első kézből kaphatnak információt a gyorsan változó munkaerőpiaci elvárásokról, a kiállítók pedig leendő munkavállalóikkal léphetnek kapcsolatba az Informatikai Kar 15. Informatikai Szakmai Napján.