03 jan
Elsőtől az érettségiig – Kossuth Gyakorló
Az ország legjobb vidéki gyakorlóiskolája egyetemi háttérrel. Új kisfilmmel toborozza a leendő általános és középiskolásokat a Kossuth Gyakorló.
Gyógypedagógia képzést indít a Debreceni Egyetem
Már a decemberben kezdődő felvételi eljárásban lehet jelentkezni a Debreceni Egyetem Kelet-Magyarországon egyedülálló képzésére, mely az intézmény orvostudományi hátterére épül.
Tudással mozdul a gazdaság
A tudásközpontok kiemelt szerepéről is szó volt a TOP 100 kiadványt bemutató gálán csütörtökön. Előadásában Szilvássy Zoltán rektor az intézményi oktatásfejlesztési és kutatási törekvések mellett a Debrecen-Nagyvárad-Kassa innovációs-gazdasági együttműködési folyosóról beszélt.
Tudj meg mindent a képzésekről!
Nyílt napokon mutatkoznak be a Debreceni Egyetem karai. Decemberben az Egészségügyi-, az Állam- és Jogtudományi-, valamint az agrárkar várja a felvételi előtt álló diákokat és szüleiket.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
KIOF, DExpo, doktoravató, Kézilabda Kapusedzői Konferencia – az egyetem legfontosabb eseményeiről tudósított novemberben is a Díszudvar magazin.
Innovatív élelmiszerek innovatív csomagolásban
Környezetkímélő, száz százalékban lebomló csomagolásban kerülhetnek a boltok polcaira a Debreceni Egyetemen kifejlesztett funkcionális élelmiszerek.
K+F egyetemi tudásbázissal
A Debreceni Egyetemre mint innovációforrásra számít kutatás-fejlesztési tevékenységének bővítésében az IT Services Hungary. Többek között ezt is rögzítették a felek a kedden aláírt együttműködési megállapodásban.
Látogatócsúcs volt a DExpón!
Minden eddigi rekordot megdöntött az idei DExpo. A Debreceni Egyetem középiskolásoknak rendezett nyílt napjain 5410 reménybeli hallgató ismerkedett az intézmény kínálatával.
Miniszterelnökök találkozója az egyetemen
A magyar és az ukrán kormányfő részvételével rendeztek üzleti fórumot a Debreceni Egyetemen. Az kétoldalú szakmai találkozón az intézmény innovációs gyógyszeripari klasztere is bemutatkozott.
Természettudományos toborzás
iTT Kutathatsz – ezzel a címmel tartott természettudományos és mérnöki fesztivált leendő hallgatóinak a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. Több száz diák vett részt a rendezvényen.