Richter Tudós Klub az egyetemen
A személyre szabott orvoslás és a 3D nyomtatás egészségügyben való alkalmazása lesz a témája a Richter Tudós Klubnak, melynek első alkalommal ad otthont a Debreceni Egyetem április 18-án.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Új projektek, ünnepi megemlékezés, jubileumi évfordulók, haltani konferencia, Natural Expo, TörDElő – márciusban is ott voltak az egyetem legfontosabb eseményein a Díszudvar magazin kamerái.
Harminc éves a biotechnológus képzés
A mikrobiális biotechnológia oktatásának kezdetéről, valamint fő ágazatainak aktuális kérdéseiről és kihívásairól is szó volt a Debreceni Egyetemen folyó biotechnológus képzés 30. évfordulóján rendezett tudományos tanácskozáson.
Változatlanul az élvonalban
A Debreceni Egyetem megőrizte vezető helyét a hazai felsőoktatási intézmények között: a szeptemberben induló képzésekre jelentkezők száma 15.223, a most induló gyógypedagógia szakra nyolcszoros a túljelentkezés.
31 már
Idén is dobogós helyen!
A második legnépszerűbb felsőoktatási intézmény a Debreceni Egyetem, 15 223-an jelölték meg. A jelentkezési adatok kapcsán Bartha Elek oktatási rektorhelyettes az intézmény felsőoktatási piacon való szereplését, valamint az intézmények versenyében az egyenlő esélyeket emelte ki.
30 már
Innovatív ötletekből sikertörténet
Kockázati tőketámogatásban részesül a Debreceni Egyetemhez kötődő Insimu Patient startup – jelentették be a Startup Campus Roadshow debreceni állomásán, ahol további innovatív ötletekkel versenyeztek a debreceni egyetemisták.
27 már
Külföldi diákok vendégségben
A Debreceni Egyetem képzési kínálatával, valamint az intézményben elérhető szolgáltatásokkal ismerkedtek pénteken a városban tanuló külföldi diákok, akik az American Field Service (AFS) szervezésében egy évig járnak debreceni gimnáziumokba.
16 már
Szoborral és új szakkal gazdagodtak
A Debreceni Egyetem az országban elsőként indít szociálpedagógia mesterszakot - jelentették be a Gyermeknevelési és Felnőttképzési Karon tartott Arany János szoboravatón. A leendő gyógypedagógusokat szeptembertől fogadják, az új mesterszakra októbertől lehet jelentkezni keresztféléves eljárásban.
13 már
Részecskefizikusok lettek egy napra
A nagy hadronütköztető detektoraival gyűjtött adatokat vizsgálták és elemezték azok a középiskolás diákok, akik a Nemzetközi Részecskefizikai Diákműhely programjának keretében a Debreceni Egyetem Fizikai Intézetében töltötték a pénteket.
09 már
Modernizálják a műszaki képzést
Palkovics László oktatásért felelős államtitkár részvételével jött létre a Debreceni Egyetem műszaki és informatikai képzéseinek fejlesztését támogató testület, melynek munkájában az intézmény rektora, kancellárja és érintett dékánjai mellett a régió vállalatai is részt vesznek.