10 feb
Online érettségifelkészítők a TTK-n
Idén az egyetemi e-learning rendszeren keresztül tartja az emelt szintű érettségire felkészítő képzéseit biológiából, fizikából, földrajzból, kémiából és matematikából a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. A foglalkozások ingyenesek.
09 feb
Felvételi 2021: közeledik a határidő
Már csak néhány napig adhatják be jelentkezésüket azok, akik valamelyik hazai felsőoktatási intézményben szeretnék folytatni a tanulmányaikat. A Debreceni Egyetem az ország legnagyobb képzési kínálatával várja a felvételizőket.
09 feb
Együttműködési megállapodást kötöttek
Az oktatás és kutatás mellett a nagy pontosságú VHM szerszámgyártás és a nanotechnológiás szerszám-bevonatolás területén megvalósuló közös fejlesztési tevékenységre is kiterjed az a megállapodás, amelyet a MIKRON cégcsoport és a Debreceni Egyetem képviselői írtak alá hétfőn.
02 feb
Online nyílt nap az Informatikai Karon
Interaktív rendezvényt tart az informatika iránt érdeklődő felvételizőknek a Debreceni Egyetem Informatikai Kara. Az IK képzési és kutatási kínálata mellett a kar közösségi életéről, valamint az elérhető ösztöndíjakról és mobilitási programokról is tájékoztatják a középiskolásokat.
01 feb
MÉK: az alapszaktól a doktoriig
Online nyílt napot és felvételi tájékoztatót tart a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar február 1-jén, hétfőn délután öt órától. Az agrárium iránt érdeklődő középiskolások és szüleik virtuális látogatást tehetnek a Debreceni Egyetem Böszörményi úti campusán.
28 jan
Szinte mindent a GTK-ról
A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karának oktatási-kutatási kínálatáról, valamint a kar Szolnok Campusán és a Kisvárdán, Nyírbátorban, illetve Nagyváradon induló képzésekről is tájékoztatást nyújtanak a GTK február 3-ai online nyílt napján.
26 jan
Nemzetközi népszerűség
Huszonegyezer pályázó jelölte meg a Debreceni Egyetemet fogadó intézményként a most lezárult 2021/22-es Stipendium Hungaricum ösztöndíjprogram keretében, ez az összes jelentkezés 42%-át teszi ki. A legnépszerűbbek a DE népegészségügyi és műszaki képzései voltak.
26 jan
Tovább nő a hallgatói létszám
Jelentősen túlszárnyalta az idei keresztféléves felvételi eljárásban a felvettek száma a tavalyit a Debreceni Egyetemen. Hasonlóan az általános felvitelihez, ezúttal is a Gazdaságtudományi Kar képzései voltak a legnépszerűbbek a jelentkezők körében.
25 jan
Online nyílt- és duális nap a TTK-n
A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar oktatási-kutatási kínálatát, a TTK vállalati partnereit és az általuk kínált duális képzéseket is megismerhetik az érdeklődők, akik részt vesznek a kar szerdai online nyílt- és duális információs napján.
22 jan
Sporttudósokat képez a Debreceni Egyetem
Életszemléletet tanulhatnak, a sportról, a testkultúráról, az egészséges életmódról tudhatnak meg részleteket a testnevelőtanár-gyógytestnevelő szakpárra jelentkező fiatalok, akik a kutatásban is elmélyülhetnek – hangzott el a képzéseket bemutató csütörtöki online tájékoztatón.