Új bioanalitikai műszerek
A fehérjetudományokat és a fehérjeanalitikát szolgáló berendezésekkel bővült a Debreceni Egyetem bioanalitikai műszerparkja. A korszerű eszközök a fehérjeszintű gyógyszerjelöltek molekuláris és sejtszintű vizsgálatát teszik lehetővé.
Logisztika a gyakorlatban
Valós ipari körülmények között is használhatók azok a logisztikai megoldások, melyeket a Gazdaságtudományi Kar hallgatói dolgoztak ki a Debreceni Egyetem és a Trans-Sped Csoport különleges versenyére.
Rendhagyó laborgyakorlat
Speciális műszerekkel jutalmazták azt a tíz villamosmérnök-hallgatót, akik kiváló teljesítményt nyújtottak a National Instruments ipari alkalmazást támogató laboroktatásán. A szabadon választható kurzus évről évre népszerűbb, idén már 32 hallgató jelentkezett rá.
Egészségiparról lobbista szemmel
A kommunikáció egészségpolitikában betöltött szerepéről, a költséghatékony egészségügyről és a Debreceni Egyetem képzési, illetve szolgáltatói jelentőségéről is beszélt Ascsillán Endre, a General Electric Magyarország alelnöke a Népegészségügyi Karon tartott előadásában.
Csapatmunka a győzelemért
A Debreceni Egyetemen mérték össze tudásukat a régió legjobb fiatal programozói. Összesen 59 – köztük 25 középiskolás – csapat vett részt az Informatikai Kar Regionális Programozói Csapatversenyén.
Új kihelyezett tanszék a TTK-n
A Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ szarvasi Halászati Kutatóintézeténél hozta létre Hidrozoológia Kihelyezett Tanszékét a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. Az alapításról szóló megállapodást csütörtökön a Debreceni Hidrobiológus Fórumon írták alá.
GTK: kiváló gazdasági szakemberek bölcsője
A magyarok mellett már a Debreceni Egyetemen végzett külföldi hallgatók után is kapkodnak a cégek – ez derült ki a Gazdaságtudományi Kar friss felméréséből, melyet a GTK Vállalati Együttműködési Fórumán mutattak be az intézmény partnereinek
Rektori interjú a Kossuth Rádióban
A Debreceni Egyetem fejlődéséről, a Richter Gyógyszergyár Debrecenbe érkezésében vállalt szerepéről, az egyetemi tanári kinevezések változó feltételeiről is beszélt Szilvássy Zoltán a Kossuth Rádió Az este című műsorában. A rektor Ferencz Orsolya, űrkutatásért felelős miniszteri biztos vendége volt.
Hatékony segítség a karrierépítéshez
Előadásokkal és standokkal várták a hallgatókat a Természettudományi és Technológiai Kar ipari partnerei a TTK Szakmai Napján. Több száz diák szerzett első kézből információt a vállalatok tevékenységéről és leendő munkavállalóikkal szembeni elvárásokról.
Innovációs Központ a jövő ötleteinek
Az innovációs tevékenység támogatása és a vállalkozói szemlélet megalapozása a célja a Debreceni Egyetem új létesítményének. A speciális inkubátorház a Vezér utcai egyetemi ipari parkban épül majd fel mintegy négymilliárd forintból. A tervek már elkészültek, az építkezés jövőre indul.