16 jan
DE GYTK: út a biztos életpályához
Gyógyszergyári gyakorlatok, kozmetikumok készítésére alkalmas saját labor, új típusú nanotechnológiai eljárások és biotechnológiai gyógyszerek ismerete – komplex és gyakorlatközpontú képzéssel várja leendő hallgatóit a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Kara.
15 jan
Világszínvonalú adomány
Újabb, ezúttal mintegy 15 millió forint értékű adománnyal támogatja a Debreceni Egyetem műszaki és természettudományos képzéseit a National Instruments Hungary Kft. (NI). A LabVIEW Multisim szoftverlicenc átadóünnepségét kedden tartották a Műszaki Karon.
15 jan
A Debreceni Egyetem az Educatión
Több ezer középiskolás és friss diplomás érdeklődött a Debreceni Egyetem képzései iránt a 19. Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon. A kari Hallgatói Önkormányzatok tagjai saját élményeiket is megosztották arról, milyen debreceni egyetemistának lenni.
14 jan
Informatika – pálya perspektívákkal
Korszerű géptermekkel és kutatólaborokkal, valamint a legmodernebb multimédiás eszközökkel várja a felvételizőket az idén 15 éves Informatikai Kar. A tavaly megújult képzési programoknak kedvező a fogadtatása, egyre népszerűbbek az informatikai szakok a Debreceni Egyetemen.
14 jan
Téged is vár a BTK!
A leggazdagabb képzési palettával, magas szintű és széles körű szolgáltatásokkal – tehetséggondozási programmal, külföldi tanulmányi, nyelvtanulási, sportolási és kulturális lehetőségekkel – várja leendő hallgatóit a Debreceni Egyetem egyik legpatinásabb kara, a Bölcsészettudományi Kar.
10 jan
DE ÁJK: a biztos jövő
Nemzetközi oktatógárda, 97 százalékos elhelyezkedési arány, ingyenes elektronikus tananyag, szakminisztériumi ösztöndíj, számos szakirányú, köztük az új fogyasztóvédelmi szakjogász továbbképzés. Jelentkezz a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karára!
09 jan
Világszínvonalú fogorvosképzés
A harmadik évezred innovatív eljárásait és a legmodernebb fogászati eszközök használatát sajátíthatják el a leendő fogorvostan-hallgatók a Debreceni Egyetemen. A Fogorvostudományi Kar 10 féléves osztatlan mesterképzése világszínvonalú szaktudást nyújt.
07 jan
Felvételi 2019
Mérnöktanár, kulturális mediáció, romológia, lótenyésztő, lovassport szervező és agrármérnöki duális formában - a Debreceni Egyetem hazánkban az egyik legszélesebb képzési kínálattal, 168 szakkal, köztük 5 új képzéssel várja a jelentkezőket. Elindult a 2019. évi általános felvételi eljárás.
04 jan
Folyamatosan fejlődő agrárképzés
Új képzéseket indít és fejleszti oktatási-kutatási infrastruktúráját 2019-ben a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara. Az intézmény ad otthont idén az Országos Tudományos Diákköri Konferencia Agrártudományi Szekciójának.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
MNB-elnök az egyetemen, szakmai versenyek, kitüntetések, TörDElő és adventi flashmob – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított decemberben is a Díszudvar magazin.