07 máj
A jövő munkahelye 4.0 - A Continental Powertrain Hungary Kft. Debrecenben, Makray Réka előadása
A Karrieriskola című előadás-sorozat utolsó alkalmán Makray Réka, a Continental Powertrain Hungary Kft. humán kapcsolatok igazgatója adott elő.
MÜZLI – profiktól, első kézből
Ipari rendszerek digitalizációjáról, vállalati és startup ökoszisztémák stratégiai, jogi döntéseiről is szó lesz a Műszaki és Üzletfejlesztési Innovációs Intézet következő előadásain. Április 25-én a GE Magyarország és a CHSH Dezső&Partners Ügyvédi Iroda vezetőitől tanulhatnak a DE hallgatói.
Jelentkezési rekord DEbrecenben
Az országos átlagot csaknem megtriplázva, 11 százalékkal többen jelentkeztek első helyen a Debreceni Egyetemre, mint tavaly – jelentette be Bartha Elek rektorhelyettes az intézményben tartott keddi sajtótájékoztatón.
Lehetőségek a gyakornoki képzésben
A gyakornoki képzés tapasztalatait vitatták meg az oktatók és a cégek képviselői, a hallgatók pedig a gyakorlati lehetőségekről tájékozódhattak kedden a Debreceni Egyetem Böszörményi úti campusán. A Gyakornoki Fórumon mintegy 50 cég képviselői vettek részt.
Kémiából jeles: Irinyi-döntő a TTK-n
A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara adott otthont a hétvégén az 51. Irinyi János Országos Középiskolai Kémiaverseny döntőjének. Több mint 200 diák mérte össze tudását szóban, írásban és a laboratóriumban.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Ünnepi szenátusi ülés, tudományos tanácskozások, innovatív fejlesztések, adatvédelmi fórum a Tankcsapdával – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított márciusban is a Díszudvar magazin.
Még többen DEbrecenben!
Továbbra is az ország második legnépszerűbb felsőoktatási intézménye a Debreceni Egyetem - a tavalyi eredményeket túlszárnyalva, csaknem tízezren jelentkeztek első helyen a 2019 szeptemberében induló képzésekre. Legtöbben idén is a Gazdaságtudományi Kart választották.
Fiatal kémikusok szimpóziuma
A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara ad otthont a Fiatal Kémikusok Fóruma első szimpóziumának. A háromnapos tanácskozáson a DE TTK Kémiai Intézetének szakemberei is bemutatják kutatásaikat.