Duális Fórum a GTK-n
Hét mesterképzését duális formában is elindítja a keresztfélévben a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara. A lehetőségekről, a tapasztalatokról és a jelentkezés módjáról tartottak előadást hétfőn a Böszörményi úti campuson.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Négyes ikrek, együttműködési megállapodások, szakmai napok, megemlékezés és jubileum – ismét a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított a Díszudvar magazin.
Keresztfélévben is DE
Új mester -, és most először egy alapszakot is hirdet 2020 februárjától a Debreceni Egyetem. November 15-ig az intézmény nyolc kara várja a jelentkezőket állami ösztöndíjas és önköltséges képzéseire, akár angol nyelven is.
Új ipari digitalizációs technológiák
Több milliárd forint értékű ipari digitalizációs szoftveradománnyal és képzéssel támogatja a Debreceni Egyetemet a S&T. Az öt évre szóló együttműködési megállapodást szerdán írták alá a fővárosban.
Az Ipar Napjai Debrecenben
A Műszaki Kar képzési és kutatási elképzeléseit, valamint a város gazdaságfejlesztési terveit ismerhetik meg az érdeklődők november 7-8-án a Debreceni Egyetem és a városi önkormányzat közös rendezvényén, amelyen átadták a Beckhoff laboratóriumát is.
Nyílt napok a DE gyakorlóiban
Új képzéssekkel, minőségi oktatással, tehetséggondozó programokkal és diákbarát, modern környezetben várják a jelentkezőket a Debreceni Egyetem közép- és általános iskolái, melyek keddtől az érdeklődők előtt is megnyitják kapuikat.
Közösen az informatikusképzésért
Az iparvállalatok oktatásban játszott szerepének növelése a cél – hangsúlyozta Hajdu András dékán a 21. Informatikai Szakmai Napok hétfői megnyitóján. A Debreceni Egyetem Informatikai Karán jelenleg kétezer hallgató tanul.
Digitális katonákról a szakkolisoknak
Ember és gép szimbiózisáról, valamint a legkorszerűbb hadiipari innovációkról volt szó a Hatvani István Szakkollégium hadtudományi kérdésekkel foglalkozó kurzusán. Szerdán Porkoláb Imre ezredes, a GTK címzetes egyetemi tanára tartott előadást.
Kihelyezett tanszék a honvédelemért
Védelmi Innovációs és Modernizációs Kihelyezett Tanszék létrehozásáról írt alá együttműködési megállapodást a Debreceni Egyetem és a Magyar Honvédség Modernizációs Intézete. Az új tanszék tevékenysége illeszkedik a Magyar Honvédség haderőfejlesztési törekvéseihez.
„Szelet a vitorlába!”
Családi napok, XX. Debreceni pályaválasztási kiállítás és szakképzési napok