10 már
Az innováció mint hívószó
A technológiatranszfer irodák működtetése hosszútávú befektetés, nem feltétlenül monetáris célok vezérlik, hanem a társadalmi érdekek – hangzott el a Debreceni Egyetem, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal és az Egyetemi Technológia- és Tudástranszfer Fórum közös rendezvényén.
09 már
MIT Catalyst: fókuszban az innováció
Egész Európa számára meghatározó lesz az az innovációs központ, melyet a világ vezető műszaki egyeteme, az MIT módszertanára alapozva hoznak létre a Debreceni Egyetemen – hangzott el az Innovációs és Technológiai Minisztérium hétfői tájékoztatóján.
06 már
MÜZLI: folytatódnak a kurzusok
A Mérnöki és Üzletfejlesztési Innovációs Intézet képzései keretében hazánk legnagyobb vállalatainak szakembereitől tanulhatnak a tavaszi félévben is a Debreceni Egyetem hallgatói. Az első órát Ascsillán Endre, a GE Magyarország alelnöke tartotta.
03 már
Egyetemi tudás a haditechnikában
Multidiszciplinaritás a Magyar Honvédség Szolgálatában címmel hangzott el előadás a Debreceni Egyetem szerepvállalásáról a „Száz éves a hazai haditechnikai kutatás-fejlesztés” című konferencián hétfőn a fővárosi HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum Márványtermében.
24 feb
Az innovátor Malkovich a Debreceni Egyetemen
A sikeres brendépítés titkairól beszél John Malkovich a Debreceni Egyetemen. A többszörös Oscar-jelölt színész a GE Healthcare által támogatott Health Venture Lab meghívására vesz részt a “Boston Minds” eseményen, melyen a GE és MIT innovációs szakemberei is előadást tartanak.
20 feb
Karrierablak
A Debreceni Egyetem Hallgatói Karrierközpontja ebben a félévben is megszervezte előadás-sorozatát.
14 feb
Érettségifelkészítők a TTK-n
Biológiából, fizikából, földrajzból, kémiából és matematikából szervez az emelt szintű érettségire felkészítő képzéseket a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. A foglalkozások ingyenesen látogatható.
10 feb
Új utak a kutatásfejlesztésben
A világhírű műszaki egyetem, a Massachusetts Institute of Technology speciális Catalyst módszertanának európai meghonosításáról és a Debreceni Egyetem, valamint a GE Healthcare programban játszott szerepéről számolt be a GE Reports.
07 feb
Bölcsésznek lenni a legjobb!
Új és megújuló képzésekkel, tehetséggondozási programmal, külföldi nyelvtanulási lehetőségekkel és pezsgő hallgatói élettel várja a következő tanévben a leendő elsőéveseket a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara (BTK).